Druty spawalnicze MIG | MAG do migomatu
Drut spawalniczy MIG SG2 G3Si1 fi 1,0 mm / 15 kg / FIXWELD
Drut spawalniczy MIG SG2 G3Si1 fi 1,0 mm / 5 kg / FIXWELD
Drut spawalniczy MIG SG2 G3Si1 fi 1,2 mm / 15 kg / FIXWELD
Drut spawalniczy MIG SG2 G3Si1 fi 0,8 mm / 15 kg / FIXWELD
Drut spawalniczy MIG samoosłonowy Sherman K-NGS fi 0,8 mm/ 0,9 kg
Drut spawalniczy MIG do aluminium AlMg5 ER5356 fi 1,0 mm / 2 kg / FIXWELD
Drut spawalniczy MIG ESAB WELD G3Si1 fi 1,2 mm / 15 kg
Drut spawalniczy MIG ESAB WELD G3Si1 fi 1,0 mm / 15 kg
Drut spawalniczy MIG ESAB OK Aristorod 12.50 fi 0,8 mm / 5 kg
Drut spawalniczy MIG samoosłonowy Sherman K-NGS fi 0,8 mm/ 0,45 kg
Drut spawalniczy MIG ESAB OK Aristorod 12.50 fi 1,0 mm / 18 kg
Drut spawalniczy MIG/MAG przeznaczony jest do używania z półautomatami spawalniczymi, potocznie nazywanymi migomatami. Wybór produktu odpowiedniego rodzaju pozwala prawidłowo wykonać wszystkie planowane prace. Same druty, w zależności od producenta, różnią się między sobą średnicą czy gatunkiem, ale też materiałem, do spawania którego zostały przeznaczone. W naszym asortymencie dostępne są wyroby produkowane przez cenione marki, co gwarantuje wysoki poziom uzyskiwanego spawu oraz stabilne warunki spawania.
Krótka charakterystyka spawania metodą MIG/MAG
Spawanie MIG/MAG należy do najczęściej wybieranych metod łączenia materiałów. To łukowa technika spawania, wykorzystująca łuk elektryczny generowany pomiędzy elektrodą i spawanym metalem. Wykorzystywane elektrody przyjmują w tym wypadku postać ciągłego drutu, który ulega topnieniu w trakcie spawania. Tworzy tym samym spoinę trwale łączącą ze sobą materiały.
Dokładne określenie danej metody spawania zależne jest od tego, czy gaz osłonowy będzie obojętny chemicznie (technika MIG) czy też aktywny (MAG).
Praca z migomatem jest wydajna i stosunkowo prosta. Sama metoda jest uniwersalna i dość wszechstronna – sprawdza się zarówno w przemyśle, jak i w przypadku wykonywania prac naprawczych czy budowlanych o dużo mniejszym zasięgu. Użycie drutów spawalniczych dostępnych najczęściej w dużych szpulach jest oszczędne, a powstałe spoiny bardzo trwałe.
Jak wybrać odpowiedni drut do spawania MIG/MAG?
Szukając odpowiedniego drutu do spawania metodą MIG/MAG należy zwrócić uwagę na istotną cechę, jaką jest jego grubość – obowiązuje tu prosta zależność – im grubszy materiał będzie poddawany spawaniu, tym szerszy drut należy wybrać. Najcieńsze druty o średnicy 0,6 do 0,8 milimetra nadają się do spawania blachy o grubości nawet powyżej 1 milimetra. Druty spawalnicze, które osiągają średnicę 2 milimetrów mogą być przydatne w przypadku materiałów powyżej 16 milimetrów grubości.
Oczywiście nie zawsze warto sztywno trzymać się takich wytycznych. Niekiedy dobranie odpowiedniej średnicy drutu spawalniczego odbywa się na zasadzie metody prób i błędów i dopiero po przetestowaniu kilku wariantów spawacz może wybrać ten, który najlepiej współpracuje z wybranym materiałem metalowym.
Należy także pamiętać, że wraz ze wzrostem szerokości drutu wzrastają parametry prądu wykorzystywanego do spawania. Im większa średnica elektrody, tym proporcjonalnie rośnie napięcie łuku czy natężenie prądu. Za to wykorzystanie drutów o małej średnicy prowadzi do uzyskania większej głębokości wtopienia.
Druty lite do spawania MIG/MAG
W naszej ofercie sprzedażowej dostępne są spawalnicze druty lite przeznaczone do spawania metodą MIG/MAG. Czym charakteryzują się wyroby tej kategorii i do jakich materiałów można je stosować?
Druty lite pozwalają uzyskać w trakcie spawania jednolitą spoinę. Jeziorko spawalnicze, które chronione jest działaniem gazu osłonowego, zastyga dzięki nim równomiernie i tworzy gładkie wykończenie. W naszym asortymencie dostępne są druty lite różnych gatunków, w tym ER70S-6 SG2 czy SG3 (z większą zawartością Si-Mn). Oferujemy warianty manganowo-krzemowe miedziowane i niemiedziowane, aluminiowe czy miedziane.
Poszczególne rodzaje sprzedawanych przez nas materiałów wykorzystywane są do spawania:
- stali niestopowych,
- brązów aluminiowych,
- stali niskowęglowych konstrukcyjnych, kotłowych i okrętowych,
- jednogatunkowych stali nierdzewnych,
- niklu,
- żeliwa.
Klientom dostarczamy ponadto szereg wyrobów o specjalnym przeznaczeniu, w tym druty austenityczne o niskiej zawartości węgla, które nadają się do spawania materiałów wystawianych na działanie korozji. W sprzedaży dostępne są druty lite o średnicy od 0,6 do 1,6 milimetra.
Druty samoosłonowe
Druty spawalnicze samoosłonowe, inaczej rdzeniowe czy proszkowe, to materiały spawalnicze wysokiej klasy. W odróżnieniu od wariantu litego ten posiada wewnętrzny rdzeń wypełniony proszkiem, który w trakcie topnienia osłony i pod działaniem wysokiej temperatury zmienia się w gaz działający osłonowo. Stąd nazwa związana z samoosłoną – nie jest konieczne dostarczanie gazu osłonowego z zewnątrz, dzięki czemu proces spawania jest łatwiejszy do przeprowadzenia.
Niekiedy proszek wypełniający rdzeń może zawierać domieszkę rutylu, czyli substancji, która wpływa na poprawę wyglądu wykonanej spoiny. W tym przypadku stosowanie zewnętrznego gazu osłonowego jest już konieczne, a sam drut określa się mianem rdzeniowego lub proszkowego.
Drut wypełniony rdzeniem metalicznym gwarantuje przy tym lepsze przetopy i gładsze lico wykonywanej spoiny. Przy ich używaniu można korzystać z dwutlenku węgla zamiast z mieszanki gazów, jak ma to miejsce przy drutach litych.
W sprzedaży dostępne są spawalnicze druty rdzeniowe przeznaczone do spawania stali różnego rodzaju, w tym:
- niskostopowych i niestopowych,
- trudnordzewiejących,
- wysokostopowych,
- o podwyższonej wytrzymałości.
Spawanie drutem proszkowym jest wydajniejsze i efektywniejsze niż drutem litym, w dodatku nie wymaga tak wysokich parametrów prądowych półautomatu spawalniczego. Kolejną zaletą jest niemal całkowita eliminacja odprysków, co znacznie upraszcza wykonywanie prac o różnym charakterze, w tym także naprawczych.
Obecnie w naszej ofercie dostępne są proszkowe druty spawalnicze w bardzo dużej gamie szerokości. Klienci mogą wybierać spośród średnic od 0,8 do aż 4,8 milimetra.
Druty spawalnicze w szpulach i bębnach
Większość drutów spawalniczych do metody MIG/MAG sprzedawana jest w formie nawijanej na bęben lub szpulę. To wyjątkowo wygodna dla spawacza forma, jednak przed rozpoczęciem pracy z nowym drutem warto bliżej przyjrzeć się jego strukturze i upewnić, że cały drut został nawinięty prawidłowo, nie pojawiają się żadne zagięcia czy zakrzywienia.
Z racji tego, że drut jest materiałem intensywnie eksploatowanym producenci oferują go nie w różnych wariantach długości, ale według oznaczeń wagowych. Nikogo nie dziwi zatem, że można kupić szpulę o wadze 5 czy 15 kilogramów. Takie opakowania masowe pozwalają znacznie obniżyć koszty zakupu drutu, głównie dla większych zakładów przemysłowych czy warsztatów naprawczych.
W przypadku problemów z doborem najlepszych drutów spawalniczych przeznaczonych do spawania metodą MIG/MAG zapewniamy doradztwo techniczne.
Popularne marki i kategorie w dziale spawarek
Do spawarek MIG/MAG
|
Popularne Marki
|
Materiały spawalnicze
|